Lidhje

Shqipëri: Përgatitjet për sezonin e plazhit


Sezoni turistik në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Sezoni turistik veror, në Velipojë dhe Shëngjin, ka nisur me heret këtë vit, duke i gjetur disi të papërgatitura strukturat vendore që menaxhojnë bregdetin. Kjo për shkak të vendimeve të vonuara të qeverisë, por edhe vështirësive që kanë ndeshur bashkitë, të cilat kanë trashëguar nga komunat një infrastrukturë me probleme. Në një takim të zhvilluar sot në Velipojë, u theksua nevoja e bashkërendimit të punëve nga ana e të gjithë strukturave për t’ju përgjegjur kërkesave te pushuesve.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG