Lidhje

Turizmi dhe rreziku nga kultivimi marijuanës


Operatorë të ndryshëm turistikë po nxisin në jug të Shqipërisë format e turizmit të veçantë. Ekspertët e turizmit vlerësojnë se këto forma mund t'i vijnë në ndihmë popullsive lokale që ka pak burime ekonomike. Por zbulimi i përmasave të kultivimit të marijuanës gjatë këtyre ditëve mund të vërë në rrezik këtë sektor duke kriminalizuar gjithë rajonin.

Turizmi dhe rreziku nga kultivimi marijuanës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG