Lidhje

Kosova reagon pas "Brexit"


Reagime nga Kosova pas Brexit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Reagime nga Kosova pas Brexit

Në Kosovë, autoritetet dhe analistët e cilësuan si një lajm jo të mirë rezultatin e referendumit për largimin e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Ata druajnë se ky votim mund të nxisë ndryshimin e qasjes së vendeve të Bashkimit Evropian dhe ndaj politikave të zgjerimit, në një periudhë kur Kosova synon të përfitojë në procesin e anëtarësimit. Kosova vazhdon të mbetet e fundit në proceset integruese. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Reagime nga Kosova pas Brexit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG