Lidhje

Fitër Bajrami në Kosovë


Bajrami në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Kremtimet me rastin e Fitër Bajramit që shënon edhe fundin e muajit te shenjtë të Ramazanit, në Kosovë, po shënohen me thirrjet për paqe e tolerance dhe ruajtje te bashkimit fetar e politik. Edhe, kësaj radhe kremtimet u përshkuan edhe me thirrjet e Bashkësisë Islame të Kosovës për luftimin e çdo përpjekjeje të grupeve radikale që të veprojnë në Kosovë. Ata thanë po ashtu se feja islame nuk ka asgjë të përbashkët me luftërat që po zhvillohen në emër të saj.

Bajrami në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

XS
SM
MD
LG