Lidhje

Kampi i Restaurimit në Shkodër


Kampi i restaurimit ne Shkoder
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Kampi i restaurimit ne Shkoder

30 të rinj nga Rajoni i Ballkanit po marrin pjesë në Kampin e Restaurimit që po zhvillohet në Shkodër nga Trashëgimia Kulturore pa Kufij me mbështetjen e Fondit Amerikan të Zhvillimit. Synimi i Kampit të Restaurimit është vlerësimi i situatës së muzeve dhe monumenteve të kulturës dhe bashkëpunimi i të rinjve nga rajoni. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ka përgatitur kronikën me këtë temë:

Kampi i restaurimit ne Shkoder
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG