Lidhje

Kosova do të marrë pjesë në Olimpiket në Rio


Kosova po dërgon tetë atletë për Olimpiadën e Rio
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Kosova konfirmoi të martën se po dërgon tetë atletë për Olimpiadën e Rios, e para ku merr pjesë, dhe se madje ka synime për të fituar disa medalje.

"Për herë të parë, kemi ndjerë se çfarë do të thotë të jesh i barabartë në mesin e gjithë sportistëve të tjerë," tha kreu i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani.

Ai shtoi se pritshmëria e Kosovës është "për të marrë një medalje", ndoshta një "medalje të artë."

Shpresat më të mëdha janë nga xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova.

Kosova e fitoi anëtarësimin në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar në dhjetor 2014.

Kosova po dërgon tetë atletë për Olimpiadën e Rio
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

XS
SM
MD
LG