Lidhje

Shkodër: Takim i mësuesve të shqipes në diasporë


Seminar për mësim shqip për Diasporën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Në Universitetin e Shkodrës po vazhdon takimi katër ditor i mësuesve të shkollave plotësuese në gjuhën shqipe në diasporë. Ministrat e Arsimit të Shqipërisë dhe Kosovës, që morrën pjesë në këtë takim, shprehen angazhimin e përbashkët të dy qeverive për unifikimin e mësimit në gjuhën shqipe në diasporë si dhe mbështejen për realizimin e marrëveshjeve të përbashkëta me vendet ku ato funksionojnë.

Seminar për mësim shqip për Diasporën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG