Lidhje

Dënohet sulmi ndaj Parlamentit të Kosovës


Në Kosovë është dënuar në shkallë të gjerë sulmi i së enjtes mbi ndërtesën e parlamentit, që kaloi pa dëme në njerëz por me dëme materiale. Në reagime, sulmi vlerësohet si akt kundër shtetit të Kosovës dhe interesave të qytetarëve të saj.

XS
SM
MD
LG