Lidhje

IDK: Bisedimet Kosovë-Serbi, mungesë e transparencës


Transparenca e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Transparenca e bisedimeve Kosovë-Serbi

Në Prishtinë, Instituti Demokratik i Kosovës ka publikuar një studim lidhur me transparencën e bisedimeve ndërmjet Kosovës e Serbisë, ku thuhet se një pjesë e madhe e qytetarëve nuk janë të informuar për marrëveshjet e arritura deri më tani. Hulumtimi nxjerr në pah se shumica e të anketuarve kanë deklaruar se janë të pakënaqur me punën e Parlamentit të Kosovës dhe rolit të tij mbikëqyrës ndaj punës së qeverisë në procesin e bisedimeve. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Transparenca e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

XS
SM
MD
LG