Lidhje

Megjithë kundërshtimin e banorëve ka nisur ndërtimi HEC-ve në Valbonë


Nis ndërtimi i HEC-eve në Valbonë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Nis ndërtimi i HEC-eve në Valbonë

Në brendësi të Parkut kombëtar të Valbonës sapo kanë nisur punimet përgatitore për ndërtimin e dy heceve të reja, në Dragobi dhe Çerem, kjo megjithë kundërshtimin e banorëve dhe një numëri të madh shoqatash joqeveritare, vendasse dhe te huaja.

Drejtues të Agjencisë Kombetare të Zonave të Mbrojtura i thanë Zërit të Amerikës se është i gabuar ndërtimi i tyre brenda zonave të mbrojtura, por shtuan se heqja e koncensioneve të dhëna do t’i kushtonte shumë shtetit shqiptar.

Nis ndërtimi i HEC-eve në Valbonë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG