Lidhje

Basha dhe Rama me përplasje deklaratash


Lulzim Basha, kryetar i PD

Në Shqipëri, si kryetari i Partisë Demokratike në opozitë, Lulzim Basha dhe Kryeministri Edi Rama po zhvillojnë ditët e fundit takime të njëpasnjëshme me banorë dhe mbështetësit e tyre në rrethe, takime ku bien në sy përplasje deklaratash.

Sot, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në bashkinë Vau Dejës nga ku kritikoi me tone të ashpra qeverinë për mos përmbushje të premtimeve, me të cilat Partia Socialiste erdhi në pushtet tre vite më parë. Ndërkohë, Kryeministri Rama po premton mbështetje më të madhe për fermerët, rritje të pagave dhe pensioneve si dhe mos rritje të taksave. Takimet e të dy liderëve ngjajnë me një testim të elektoratit në prag të zgjedhjeve të ardhëhme;

Basha dhe Rama në përplasje deklaratrash
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

XS
SM
MD
LG