Lidhje

Ivanov: Zhbllokimi i integrimeve zgjidh krizën në Maqedoni


Ivanov: “Zhbllokimi i integrimeve zgjidh krizën në Maqedoni”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Ivanov: “Zhbllokimi i integrimeve zgjidh krizën në Maqedoni”

Presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov duke folur para pjesëmarrësve të takimit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, që përfundoi sot në Shkup, është shprehur se vendi i tij mund të dalë nga kriza politike pas zgjedhjeve të pritshme të dhjetorit, por vetëm nëse i hapen rrugët e integrimit euro-atlantik. Takimi i përfaqësuesve të OSBE-së nga dhjetra vende anëtare vuri në fokus ndërtimin e masave të besimit në rajon, por dhe krizën e emigrantëve nga Lindja e Mesme.

Ivanov: “Zhbllokimi i integrimeve zgjidh krizën në Maqedoni”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

XS
SM
MD
LG