Lidhje

Kosova ngul këmbë për lirimin e policit të arrestuar në Serbi


Kosova kerkon lirimin e policit te arrestuar nga Serbia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Kosova kerkon lirimin e policit te arrestuar nga Serbia

Në Kosovë, autoritetet thanë se arrestimi i oficerit të policisë nga ana e autoriteteve serbe, është një veprim politik i papranueshëm, ndërsa bënë të ditur se janë duke bërë përpjekje për ta kthyer atë sa më parë në Kosovë. Ata po ashtu bënë të ditur se i kanë ndaluar vizitat e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, për shkak të siç thuhet deklaratave dhe sjelljeve provokuese të tij. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosova kerkon lirimin e policit te arrestuar nga Serbia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG