Lidhje

Ulqin, mbrojtja e vlerave të trashëgimisë kulturore


Ulqin, mbrojtja e vlerave të trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Ulqin u mbajt simpoziumi ndërkombëtar "Mbrojtja dhe konservimi i qëndrueshëm i Kalasë së Ulqinit" ku morën pjesë me dhjetëra studiuesë dhe ekspertë nga rajoni, Europa dhe SHBA. Qëllimi i simpoziumit, të cilin e organizoi Fondacioni Kulturor Shqiptaro-Amerikan dhe Komuna e Ulqinit, ishte mbrojtja e monumenteve të trashëgimisë kulturore dhe transformimi i tyre në vlera ekonomike.

Ulqin, mbrojtja e vlerave të trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

XS
SM
MD
LG