Lidhje

Investime në zonën e Kelmendit


Investime ne Kelmend
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Investime ne Kelmend

Kelmendi është skaji më verior i Shqipërisë, një zonë kjo e lënë thuajse në harresë prej shumë vitesh për shkak të infrastrukturës së dëmtuar rrugore, por edhe problemeve me energjinë elektrike. Qeveria shqiptare ka nisur prej muajsh investime të rëndësishme në këtë zonë për ndërtimin e rrugës, ristrukturimin e qendrës administrative të Tamarës dhe, së fundmi, edhe për nje ndërtimin e një linje të re të energjisë elektrike prej 75 kilometrash. Këto investime pritet të nxisin zhvillimin në këtë zonë të alpeve shqiptare si dhe lëvizjen në drejtim të Malit te Zi.

Investime ne Kelmend
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

XS
SM
MD
LG