Lidhje

Prishtinë: Fillon punimet seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s


Kosovë, seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Kosovë, seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Në Kosovë, ka filluar punimet seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, ku po diskutohet për të ardhmen e Kosovës dhe rajonit në marrëdhëniet e tyre me strukturat Euro-Atlantike. Përfaqësues të NATO-s thanë se siguria e rajonit është më e qëndrueshme por me sfida. Ndërsa autoritetet në Kosovë thanë se siguria e rajonit të Ballkanit tashmë nuk sfidohet vetëm nga e kaluara e tij por edhe nga kërcënimet terroriste. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë, seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG