Lidhje

Lëkundjet e tërmetit në Gjirokastër


Lëkundjet e tërmetit në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Lëkundjet e tokës ditëve të fundit në kufirin greko shqiptar kanë rritur shqetësimin në Gjirokastër tek banorët. Specialistët e gjeologjisë bëjnë thirrje për forcimin e masave për cilësinë e ndërtimeve dhe mbrojtjen e Qendrës Historike ku ka mjaft banesa të rrënuara. Korrespondenti Raimond Kola sjell hollësitë:

Lëkundjet e tërmetit në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG