Lidhje

Thaçi: Integrimi euro-atlantik, i domosdoshëm


Thaçi - integrimi në strukturat euro-atlantike, i domosdoshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Thaçi - integrimi në strukturat euro-atlantike, i domosdoshëm

Në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi, tha se vonesa e Bashkimit Evropian dhe NATO-s që të integrojnë rajonin e Ballkanit Perëndimor, mund të lërë një boshllëk të cilin synojnë ta mbushin ideologji të rrezikshme nga kontinente të tjera. Ai i bëri këto komente gjatë punimeve të një seminari të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që po mbahet në Prishtinë, në të cilin po debatohen zhvillimet politike dhe të sigurisë në Kosovë e në rajon si dhe reagimi i Ballkanit Perëndimor ndaj sfidave si terrorizmi ndërkombëtar. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Thaçi - integrimi në strukturat euro-atlantike, i domosdoshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

XS
SM
MD
LG