Lidhje

Problemet e ndotjes së ajrit në Vlorë


Ndotja e ajrit në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Ndotja e ajrit mbetet një problem për qytete e mëdha në Shqipëri. Krahas trafikut të makinave dhe ndërtimeve niveli i ndotjes në Vlorë rritet edhe nga djegia e mbeturinave. Ekspertë të mjedisit po e nxisin shoqërinë civile të bëhet më aktive në mbikqyrjen e institucioneve përgjegjëse. Korrespondenti ynë Raimond Kola përgaititi kronikën:

Ndotja e ajrit në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

XS
SM
MD
LG