Lidhje

Ngritja e murit në Mitrovicë


Ngritja e murit ne Mitrovice
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Ngritja e murit ne Mitrovice

Autoritetet lokale serbe në veriun e Mitrovicës kanë ngritur një mur në pjesën veriore të urës kryesore mbi lumin Ibër. Ata thonë se muri është pjesë e një projekti për ndërtimin e një shëtitoreje. Por qeveria e Kosovës ka reaguar me zemërim duke e cilësuar atë një veprim që bie ndesh me marrëveshjen për liri të lëvizjes në qytetin e ndarë në dy pjesë, në veriun me shumicë shqiptare dhe jugun me shumicë serbe. Korrespondentja jonë Edlira Bllaca njofton nga Mitrovica.

Ngritja e murit ne Mitrovice
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG