Lidhje

Shkodra përkujton rrëzimin e bustit të diktatorit


Shkodra përkujton rrëzimin e bustit të diktatorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Më 13 dhjetor të vitit 1990, pas një proteste masive, banorët e Shkodrës rrëzuan, për herë të parë në Shqipëri, bustin e diktatorit Enver Hoxha. Disa prej të rinjve më aktiv u arrestuan dhe shumë të tjerë u larguan nga vendi. Sot, një pjesë prej tyre u bashkuan duke përkujtuar rrëzimin e bustit të diktatorit, por edhe duke u shprehur se prisnin më shumë nga politika dhe qeveritë, që drejtuan vendin gjatë 25 viteve të fundit.

Shkodra përkujton rrëzimin e bustit të diktatorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

XS
SM
MD
LG