Lidhje

Lu: SHBA kërkoi arrestimin e trafikantëve të mëdhenj


Lu: ShBA kerkon arrestimin e trafikanteve te medhenj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Në Tiranë, ambasadori amerikan Donald Lu tha se vonesat në arrestimin e Klement Balilit, përfaqësojnë një dështim të madh të organeve të zbatimit të ligjit, nga prokuroria deri te policia shqiptare. Zoti Lu i referohej rastit të trafikantit të narkotikëve si Balili, për të cilin ai tha se nuk ekanë kapur dot as me 200 policë. Diplomatët e SHBA-ve pohuan se prej 7 muajsh po u kërkojnë zyrtarëve të policisë, prokurorisë dhe drejtësisë, që të arrestojnë trafikantë si Klement Balili. Zoti Ludeklaroi sot se SHBA e ka kushtëzuar me arrestimin e elementëve të mëdhenj të krimit bashkëpunimin dypalësh në luftën kundër drogës.

Lu: ShBA kerkon arrestimin e trafikanteve te medhenj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG