Lidhje

Ndotja e ajrit në Kosovë


Shqetesime per cilesine e ajrit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Shqetesime per cilesine e ajrit ne Kosove

Në Kosovë, qeveria paralajmëroi marrjen e masave pas ngritjes së shqetësimeve për shkallën e ultë të cilësisë së ajrit në Prishtinë dhe në përgjithësi mjedisit në vend. Qeveria tha se shpejt do të dal me një plan për qasjen ndaj ndotjes së ajrit, por sipas tyre vështirësitë shfaqen në nevojën për drejtpeshimin ndërmjet mbrojtjes së mjedisit dhe zhvillimit ekonomik. Mbrojtësit e mjedisit ndërkaq bënë thirrje për ndryshimin e politikave qeveritare pasi që sipas tyre, ato përkrahin lëndët djegëse që e ndotin ajrin.

Shqetesime per cilesine e ajrit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG