Lidhje

Dukagjin, qindra familje të zoluara nga dëbora


Dëbora bllokon qindra familje në Dukagjin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Dëbora bllokon qindra familje në Dukagjin

Rreth 450 familje në zonën malore të Dukagjinit, në Bashkinë e Shkodrës, kanë mbetur të izoluar prej 5 ditësh për shkak të bllokimit të rrugës automobilistike nga dëbora. Jetesa e banorëve është vështirësuar edhe për shkak të ndërprerjes në disa fshatra të energjisë elektrike. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, udhëtoi sot drejt kësaj zone dhe na dërgoi kronikën.

Dëbora bllokon qindra familje në Dukagjin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG