Lidhje

Ndihmat për familjet e izoluara nga dëbora


Ndihmat drejt veriut pas motit te rende
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Ndihmat drejt veriut pas motit te rende

Në Shqipëri, gjatë ditës së sotme janë rritur temperaturat, duke mundësuar emergjencat civile në vazhdimin e operacioneve për zhbllokimin e rrugëve dhe shpërndarjen e ndihmave për familjet izoluara nga dëbora dhe ngricat në veri të Shqipërisë.

Operacionet e ndihmave po zhvillohen nga toka dhe ajri dhe, deri tani, janë shpërndarë më shumë se 40 ton ushqime nga rezervat e shtetit, sasi kjo e vogël përballë nevojave që kanë disa mijra familjet të izoluara prej 10 ditësh në këtë zonë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, njofton:

Ndihmat drejt veriut pas motit te rende
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

XS
SM
MD
LG