Lidhje

Shoqëria civile dhe ekstremizmi në Kosovë


Shoqëria civile dhe lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Shoqëria civile dhe lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë

Në Kosovë, përfaqësues vendas e ndërkombëtarë thanë sot se roli i shoqërisë civile në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm është i pa zëvendësueshëm. Në një debat mbi këtë çështje u tha se kjo luftë kërkon më shumë investime në arsimimin dhe punësimin e të rinjve për të mos lejuar që të bien pre e ideologjive radikale. Nga Prishtina njofton, korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Shoqëria civile dhe lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG