Lidhje

1 Maji në Kosovë


1 maji ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

1 maji ne Kosove

Në Kosovë 1 maji, dita e punëtorëve kësaj radhe u shënua me protesta të vogla punonjësish të sektorëve të ndryshëm, të cilët kërkuan respektim të të drejtave të tyre. Të dhënat zyrtare flasin për rreth 27 për qind të regjistruar si të papunë. Por përfaqësues të sindikalistëve thonë se numri i të papunëve është shumë më i lartë. Të papunët flasin për kushte të rënda dhe vështirësi për të siguruar mbijetesën. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

1 maji ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG