Lidhje

Kosovë, thirrje për zgjedhje të lira e demokratike


Kosovë, thirrje për zgjedhje të lira e demokratike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Kosovë, thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

Në Kosovë, institucionet përgjegjëse për mbarëvajtjen e zgjedhjeve thanë se nuk do të lejojnë që të cenohen të drejtat e qytetarëve për zgjedhje të lira dhe demokratike, dhe do të jenë të përshirë për të siguruar veprimet ligjore ndaj çdo parregullsie. Zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë pritet të mbahen më 11 qershor, ndërsa partitë politike tashmë janë përfshirë në bisedime për të krijuar koalicione parazgjedhore, si një rrugë për të arritur shumicën e votave dhe për të krijuar qeverinë e ardhshme. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë, thirrje për zgjedhje të lira e demokratike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG