Lidhje

Kosovë, program për kompensimin e viktimave të krimit


Kosove, Program per kompensimin e viktimave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Kosove, Program per kompensimin e viktimave

Në Kosovë, autoritetet vendase e ndërkombëtare bënë thirrje të hënën që të konfiskohen pasuritë e fituara nga krimi dhe të njëjtat të ndahen për viktimat e ndryshme të krimeve në Kosovë. Këto komente u bënë gjatë fillimit të programit për kompensimin e viktimave të krimit, një program ky që sipas zyrtarëve ka për qëllim përkujdesjen për të gjitha viktimat e krimeve. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosove, Program per kompensimin e viktimave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG