Lidhje

Transmetimi i traditës tek femijët në hapësirën shqiptare


Transmetimi i traditës tek fëmijët në hapësirën shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Qindra fëmijë nga trevat shqiptare paraqitën në Gjirokastër vlerat e kulturës kombëtare. Fëmijët nga Peja e Tetova, nga Shkodra në Korcë dhe dhjetëra zona të tjera sollën në Kalanë e Gjirokastrës një atmosferë këngësh ,vallesh dhe kostumesh shumëngjyrëshe. Studiuesit vlerësojnë ruajtjen dhe transmetimin e vlerave origjinale me të gjithë hapësiratshqiptare.

Transmetimi i traditës tek fëmijët në hapësirën shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG