Lidhje

Vlahutin, thirrje shoqërisë civile që të monitorojë zgjedhjet


Kur mbeten vetëm 20 ditë nga Zgjedhjet Parlamentare të 25 Qershorit, Ambasadoria e Delegecionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, i bëri thirrje shoqërisë civile që të jetë aktive në procesin e monitorimit të zgjedhjeve dhe të denoncojë çdo rast abuzimi me votimet. Ambasadoria Vlahutin ishte sot në Shkodër, ku u takua me përfaqësues të shoqërisë civile. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, njofton:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG