Lidhje

Ribalancimi i buxhetit të Maqedoni


Ribalancimi i buxhetit të Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Qeveria e re e Maqedonisë ka parlajamëruar se do të ribalancojë buxhetin, ndërkohë që ende nuk dihen se sa janë borxhet e brendshme të trashëguara nga qeveria e mëparshme. Megjithatë, Ministria e Financave thotë se gjithçka do të shkojë në rregull, se do të paguhen në kohë rrogat dhe pensionet.

XS
SM
MD
LG