Lidhje

Incident me makinë në Paris


Champs Elysees

Në Paris, një makinë u përplas me një furgon policie në zonën e njohur turistike të Champs Elysees-së.

Policia njoftoi në Twitter se "gjendja në Champs Elysees është nën kontroll dhe askush nga forcat policore apo nga publiku nuk është dëmtuar."

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme tha se shoferi i makinës, e cila shpërtheu kur po i afrohej furgonit të policisë, ka shumë mundësi të ketë vdekur.

Ai tha se ekipet kundër bombave vazhdojnë punën për të siguruar vendin e ngjarjes.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG