Lidhje

Qeveria amerikane mbështet Shqipërinë në pastrimin nga municionet


Qeveria amerikane mbështet pastrimin nga municionet në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Në Shqipëri u mbyll sot një program i pastrimit nga municionet në disa zona ku rrezikshmëria për banorët mbetej e lartë. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodhëli, tha se nga 19 zona të nxehta nga mbetjet ushtarake tani kanë mbetur vetëm edhe katër zona për t`u pastruar.Zonja Kodheli vlerësoi gjatë një ceremonie të zhvilluar në Gjirokastër ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Armerikës për këtë progam dhe për forcat e armatosura shqiptare në përgjithësi.

Qeveria amerikane mbështet pastrimin nga municionet në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG