Lidhje

Fotoekspozita “Manipulimi” sjell dëshmi të censurës komuniste


Fotoekspozita "Manipulimi"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Fotoekspozita "Manipulimi"

Në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” hapet fotoekspozita "Manipulimi", e cila sjell dëshmi të manipulimeve me fotot, ku vend të veçantë zënë fotot e manipuluara për qëllime politike dhe ideologjike nga regjimi komunist në Shqipëri.

Kuratori ekspozites, Luçjan Bedeni, thotë se synon të sjellë përpara publikut një ballafaqim të fotove të manipuluara me fotot originale që ruhen në arkivën e Muzeut.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Fotoekspozita "Manipulimi"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG