Lidhje

Kosovë, vazhdon bllokada në parlament


Kosovë, vazhdon bllokada në parlament
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Kosovë, vazhdon bllokada në parlament

Në Kosovë, parlamenti shtyu sërish seancën konstituive pas bojkotimit që i bëri koalicioni fitues dhe deputetët e pakicave kombëtare. Gjendja e tanishme ka bërë që partitë tjera në parlament të hedhin edhe ide për kërkimin e rrugëve tjera ligjore e kushtetuese, meqë edhe dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme, Kosova vazhdon të mbetet pa qeveri të re. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë, vazhdon bllokada në parlament
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG