Lidhje

Kosovë, bëhet thirrje për kompromis për të dal nga ngërçi aktual politik


Në Kosovë, partitë politike pritet të takohen sërish të mërkurën për të gjetur një zgjidhje për gjendjen e bllokuar. Por, edhe ky takim duket se ofron pak mundësi për zgjedhjen e kryetarit të parlamentit dhe qeverisë së ardhshme. Për analistët gjendja aktuale kërkon një kompromis ndërmjet partive politike si dhe reforma për tu mos u përsëritur kriza politike, e njëjtë si ajo e tri viteve më parë. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu

Kosovë, bëhet thirrje për kompromis për të dal nga ngërçi aktual politik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG