Lidhje

100 vjetori i shkollës së parë shqipe në Dardhë


100 vjet më parë në Dardhë të Korçës u hap shkolla e parë shqipe dhe banorët e përkujtuan sot këtë ngjarje me aktivitete. Dardha vazhdon të ruajë lidhjet me komunitetin shqiptar të Amerikës, i cili ka mbështetur herë pas here projekte për komunitetin. Në Dardhë ishte korrespondenti ynë Raimond Kola.

100 vjetori shkollës së parë shqipe në Dardhë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG