Lidhje

Shtimi i zogjve shtegëtarë në Gjirokastër


Zogjtë shtegtarë në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Në Luginën e Drinos në Gjirokastër biologët vunë re këtë vit rritjen e numrit të zogjve shtegtarë dhe koloni të llojeve të rralla të zogjve nga vendet e evropës. Siç njofton korrespondenti ynë Raimond Kola, Agjencia e Zonave të Mbrojtura po rrit interesin për mbrojtjen e disa prej llojeve të zogjve për t'i bërë këto zona të vizitueshme nga turistët.

Zogjtë shtegtarë në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG