Lidhje

Debatet për kufirin e Kosovës me Malin e Zi


Kosovë: Thirrje për përmbyllje të çështjes së kufirit me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Qeveria e Kosovës tha të enjten se të gjitha veprimet e saj rreth marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi, do të mbështeten në tërësi në të gjeturat e komisionit të saj në terren. Ditëve te fundit ajo është përballur me kërkesat përfaqësuesve amerikanë dhe evropianë për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi, që është kusht për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Më hollësisht nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Kosovë: Thirrje për përmbyllje të çështjes së kufirit me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG