Lidhje

Kosovë: Edukimi i të rinjve rreth përballjes me të kaluarën


Kosovë: Edukimi i të rinjve rreth përballjes me të kaluarën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Kosovë: Edukimi i të rinjve rreth përballjes me të kaluarën

Në Kosovë, përfaqësues të Fondit për të Drejtën Humanitare thanë se mungesa e edukimit të mirëfilltë të të rinjve mbi drejtësinë kalimtare mund të krijojë hapësirë për konflikte të reja në të ardhmen. Ata tërhoqën vërejtjen se librat e historisë flasin ndryshe tek komuniteti shqiptar dhe ndryshe tek pakica serbe në Kosovë, duke rrezikuar thellimin e hendekut dhe rritjen e paragjykimeve. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Kosovë: Edukimi i të rinjve rreth përballjes me të kaluarën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG