Lidhje

Ushtria izraelite rrëzon një dron sirian spiunazhi


Izraeli rrëzoi një avion ushtarak spiun pa pilot sirian pranë kufirit të shtunën, tha ushtria izraelite.

Ushtria izraelite e goditi avionin me një raketë interceptuese Patriot ndërsa përshkonte zonën e çmilitarizuar Golan, në drejtim të Izraelit.

Ushtria konfirmoi se avioni nuk ishte ushtarak dhe se do të hetonte nëse ai kishte lidhje me Iranin apo Hezbollahun.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG