Lidhje

Rishikohet projekti i by-passit të qytetit të Shkodrës


Rishikohet projekti i by passit të qytetit të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Rishikohet projekti i by passit të qytetit të Shkodrës

Autoriteti Kombëtar i Rrugëve bëri të ditur sot se po rishikon projektin e by- passit të qytetit të Shkodrës, një projekt ky që nisi të zbatohet pas përmbytjeve masive të vitit 2010 dhe që ka ndeshur në kundërshtimin dhe protestat e banorëve dhe shoqatave mjedisore pasi, sipas tyre, dëmton një nga zonat më të mbrojtura natyrore, siç është Liqeni i Shkodrës dhe Lumi Buna. Drejtori i Autoritetit Kombëtar të Rrugëve, Afrim Qendro, tha gjatë dëgjesës publike të mbajtur sot në Bashkinë e Shkodrës, se po priten vërejtjet e bashkisë dhe specialistëve të mjedisit për të reflektuar mbi projektin.

Rishikohet projekti i by passit të qytetit të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG