Lidhje

Ndotje e lartë e ajrit në Shkup


Ndotja e ajrit në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Ndotja e ajrit në Shkup

Shkupi është përfshirë nga një shkallë e lartë e ndotjes së ajrit që arrin përmasa shqetësuese. Koncentirimi i grimcave kancerogjene në ajër është për disa herë më i lartë se shkalla e lejuar. Ndërkaq, banorët dhe shoqëria civile u kërkojnë autoriteteve të marrin masa urgjente.

Ndotja e ajrit në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG