Lidhje

Lezhë, fëmijët me aftësi të kufizuara


Lezhë, fëmijët me aftësi të kufizuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Rreth 75 mijë fëmijë në Shqipëri janë me aftësi të kufizuara. Vetëm një pjesë e tyre arrijnë të trajtohen në qendra të specializuara, që mundësojnë zhvillimin e tyre dhe përfshirjen në shoqëri me bashkëmoshatarët. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Qendren e Zhvillimit ditor në Lezhë, ku trajtohen reth 30 fëmijë dhe të rinj me aftësi të kufizuara, dhe përgatiti materialin.

Lezhë, fëmijët me aftësi të kufizuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG