Lidhje

Përmbytjet, dëme të mëdha në Gjirokastër


Reshjet e mëdha të shiut shkaktuan rrëshqitje masive të dheut në Gjirokastër duke rrezikuar një pallat, disa shtëpi dhe duke dëmtuar një segment rrugor.
Autoritet vendore urdhëruan evakuimin e banorëve dhe kërkuan ndihmën e specialistëve të gjeologjisë për të trajtuar situatën në një zonë ku viteve të fundit ka pasur ndërtime intensive.

Përmbytjet, dëme të mëdha në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG