Lidhje

OKB, projekt për të kaluarën komuniste


OKB, projekt për të kaluarën komuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Agjensia e Kombeve të Bashkuara po mbështet në Shqipëri një projekt për mbledhjen e dëshmive të qindra personave që vuajtën gjatë regjimit komunist në burgje dhe interrnime. Në Tepelenë projekti synon të hedhë dritë më shumë rreth një kampi ku vuajtën qindra familje ndërsa në Gjirokastër synohet mbledhja e dëshmive të dhjetëra të dënuarve politikë që jetojnë ende.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG