Lidhje

Shqipëri, pasqyrimi në media i dhunës me bazë gjinore


Si e pasqyron shtypi shqiptar dhunën me bazë gjinore ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Ekspertë të mediave dhe shoqatave joqeveritare pohojnë se, pasqyrimi në media i dhunës mbi bazë gjinore, vazhdon të jetë problematik, pasi jo rrallë nga ky pasqyrim rëndohen viktimat e kësaj dhune. Në mbështetje të gazetarëve lokalë, Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, USAID, po publikon në 5 bashki të Shqipërisë udhëzuesin mbi raportimin e çështjeve të dhunës në familje dhe dhunës seksuale.

Si e pasqyron shtypi shqiptar dhunën me bazë gjinore ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG