Lidhje

Roli i identitetit shqiptar në Malin e Zi


Montenegro Albanian identity debate

Akademikët shqiptarë nga Shqipëria dhe Mali i Zi po diskutojnë rolin e indentitetit shqiptar ndërsa Mali i Zi vazhdon procesin e integrimit në Bashkimin Evropian. Ata u mblodhen në Ulqin ku mbajtën një debat për këtë temë dhe shprehen pikëpamjet e tyre lidhur me pozitën e shqiptarëve në vend, duke nënvizuar rëndësinë e ruajtjes së identitetit të tyre kombëtar.

Roli i identitetit shqiptar në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG