Lidhje

Shkodër, nisin evakuimet nga përmbytjet


Shkodër, nisin evakuimet nga përmbytjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Vazhdon të përkeqësohet situata në zonat e përmbytura në Bashkitë e Shkodrës dhe Vau Dejës. Deri tani janë të përmbytura më shumë se 4500 hektarë tokë bujqësore, dhe më shumë se 200 banesa të rrethuara nga uji. Nderkohë, kanë nisur edhe evakuimet e familjeve të para nga zonat e përmbytura.

XS
SM
MD
LG